Jdi na obsah Jdi na menu
 


Marek Čech míří do Vladivostoku

21. 12. 2006

Fotbalový brankář Marek Čech zřejmě už na začátku nového roku zamíří z mistrovského Liberce do ruské ligy. S oficiální nabídkou k přestupu se obrátil na severočeský klub tým z Vladivostoku, který je podle ruských médií dokonce už blízko uzavření smlouvy s jeho dosavadním zaměstnavatelem i hráčem. Informaci o chystaném přestupu ČTK potvrdil i hráčův agent Pavel Zíka z agentury Sport Invest International.

LIBEREC - Podle Zíky by nemělo trvat dlouho a Čech se bude stěhovat na východ Evropy. "Jednání jsou ve finální fázi a je pravděpodobné, že Marek Čech v ruském klubu nastoupí už v lednu do zimní přípravy," uvedl Zíka. Dodal, že jeho agentura měla pro brankáře i několik nabídek ze západní Evropy, ovšem gólman zvolil cestu do ambiciózního ruského klubu.

Čech probíhající jednání také potvrdil a přestupu by se nebránil. "Každá nabídka ze zahraničí je pochopitelně zajímavá. Ruská liga je kvalitní soutěž, což potvrzuje třeba i fakt, že Kováč s Jiránkem jsou v Moskvě spokojeni a prodloužili tam své smlouvy," připomněl angažmá reprezentačních spoluhráčů.

Liberec ale nehodlá opustit za každou cenu. "Není to tak, že ze Slovanu utíkám nebo chci odejít za každou cenu. V dubnu mi ale bude 31 let a je pochopitelné, že v zahraničí nabízejí podstatně lukrativnější podmínky než u nás doma," dodal Čech.

Třicetiletý gólman působí v Liberci třetí sezónu a patří k největším oporám obhájce titulu. Pod Ještěd zamířil v roce 2004 ze slovenské Trnavy, působil také v Žilině a Třinci, ovšem je odchovancem ostravského fotbalu. V české lize stačil nastřádat 58 zápasů. Po říjnovém zranění Petra Čecha z Chelsea dostal premiérově šanci v národním týmu a odchytal listopadový přípravný zápas s Dánskem.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář