Jdi na obsah Jdi na menu
 


Franta Straka

20. 12. 2006

Český fotbalový trenér František Straka mohl vést národní tým Albánie, nabídku však nepřijal. Osmačtyřicetiletý kouč rakouského Tirolu Innsbruck to prohlásil v rozhovoru pro lednové vydání sportovního magazínu Hattrick.

"Podívejte se, u nás to bylo brané celkem na lehkou váhu, ale já jsem tu nabídku od albánského svazu opravdu měl. To nebyl žádný výmysl," uvedl Straka.

Albánští funkcionáři ho oslovili poté, co pro Plzeň zachránil v minulé sezoně prvoligovou příslušnost. "Jednal za mě kamarád z Německa, byl docela zklamaný, že jsem tam nešel. Je jedno, jestli jde o národní tým Albánie nebo Estonska. Je to přece to nejvyšší, co ve fotbale je. To, že se Straka mohl stát trenérem národního týmu, to je super věc," prohlásil bývalý trenér pražské Sparty.

Národní mužstvo Albánie vede od letošního léta Otto Barič, před ním byli trenéry tamní reprezentace Hans-Peter Briegel a Giuseppe Dossena.

Podzimní část sezony zakončil podceňovaný tým Innsbrucku na čtvrtém místě. Straka nepopírá, že se znovu probírá nabídkami; podle některých médií je například jedním z kandidátů na post trenéra skotského klubu Heart of Midlothian. "Něco proběhlo, ale já bych o tom nechtěl mluvit, spekulovat. Nejdřív je důležité udělat v Innsbrucku kvalitní práci a pak se rozhodnu, co bude dál," řekl Straka.